Dlaczego warto używać klęcznika?

Osobom, które korzystają z klęczników, nie trzeba tłumaczyć dlaczego są one dobrodziejstwem. Długie modlitwy w klęczącej pozycji są ogromnym wyzwaniem. Trudno klęczeć na zimnej i twardej posadzce, a przy tym równocześnie skupić się na modlitwie i rozmowie z Bogiem. Z tego powodu stworzono te pożyteczne meble.

 

Dlaczego warto używać klęcznika?

Pozycja klękosiadu zmniejsza obciążenie lędźwi dzięki podziałowi obciążenia między kolana i pośladki. Spędzanie na nich czasu nie obciąża kręgosłupa w takim samym stopniu jak zwykłe klęczenie. Warto też zauważyć, że modele z tapicerowanymi podkładkami pod kolana oraz na siedzisku to dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby reumatyczne. Poduszki zapobiegają wychłodzeniu stawów poprzez kontakt z zimnymi powierzchniami. Trzeba też pamiętać, że starszym osobom jest po prostu łatwiej podnieść się z klęcznika niż z tradycyjnego klęku.

 

Również poza kościołem

Klęczniki mogą być wykorzystywane również poza świątyniami. Liczne badania wskazują na to, że pozycja klękosiadu jest zdrowa dla organizmu. Z tego powodu powstaje coraz więcej modeli świeckich klęczników zobacz na Meritohurt. Wykorzystywane są głównie do pracy przy komputerze lub przy biurku. Są alternatywą dla krzeseł, ponieważ wymuszają na ciele utrzymywanie prostego kręgosłupa.