Dlaczego chorzy modlą się do świętego Peregryna?

Osoby cierpiące na złośliwe nowotwory usilnie szukają ukojenia dla swojego cierpienia w wierze. Chorzy na raka, którzy są osobami wierzącymi, pokładają swoją ufność i nadzieję w Bogu. Swoje prośby o uzdrowienie zanoszą pod postacią modlitwy do świętych patronów, którzy wedle zasad wiary, są pośrednikami między Bogiem a ludźmi na ziemi.

Dlaczego wierni modlą się do patronów?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego wierzący modlą się do świętych. Czy nie jest to aby sprzeczne z pierwszym przykazaniem? I w jaki sposób święci mogą pomóc ludziom tutaj na ziemi? Otóż, modlitwy do świętych patronów nie są wznoszone w celu ich czczenia i składania im ofiary. Takie postępowanie z pewnością byłoby naruszeniem zasad wiary i sprzeniewierzeniem się prawu wynikającego z pierwszego przykazania.

Wierzący modlą się do osób uznanych przez Kościół Katolicki za świętych z prośbą o spełnienie ich głębokich pragnień. Chorzy na raka wzywają świętego Peregryna do interwencji w sprawie ich zdrowia u samego Boga, który według zasad wiary jest Panem życia i śmierci.

Nowenna do św Peregryna – nadzieja na uzdrowienie

Nowenna do św Peregryna powstała więc po to, aby dodać chorym otuchy i nadziei na to, że być może ktoś na górze wysłucha ich prośby i stanie się pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem. Wiara odgrywa niesamowicie ważną rolę w procesie uzdrawiania. Światu znajome są przypadki, w których nieuleczalnie chorzy ludzie z dnia na dzień odzyskiwali zdrowie. Może się okazać, że ich uzdrowienie było efektem wysłuchanej nowenny.