świece ołtarzowe z wosku pszczelego

Wyjątkowe świece ołtarzowe z wosku pszczelego

Świece to nieodłączny element każdej sprawowanej liturgii w kościele. Nie tylko wpływają na jakość światła oraz klimat danego miejsca, ale także sprzyjają skupieniu i kontemplacji. Warto również posiadać je we własnym domu, szczególnie gdy są wykonane z wosku pszczelego.

Świece ołtarzowe z wosku pszczelego

Ołtarz to szczególne miejsce każdej świątyni. Nie może zabraknąć na nim świec, które mają nie tylko czysto praktyczne znaczenie, ale również symboliczne. Rodzaje świec w kościele katolickim ściśle związane są z rokiem liturgicznym. W zależności więc od obchodzonych świąt znajdują się tam świece o innej symbolice. Świece ołtarzowe z wosku pszczelego to alternatywa dla tych wykonanych z parafiny czy olejowych. Ich jakość jest zdecydowanie lepsza, ponieważ są całkowicie naturalne i wykonane z wyjątkowego materiału.

Świece z wosku pszczelego

Mają one niewątpliwe zalety, a ich produkcja nastąpiła już w czasach starożytnych. Odznaczają się pięknym i jednolitym płomieniem, który trudno uzyskać ze świec innego typu, np. olejowych. Charakteryzuje je również zupełnie innych zapach. Spalają się bez dymu i nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji. Znane są natomiast z właściwości leczniczych. Dostępne są w wielu wariantach. Asortyment sprawdzisz na stronie sklepu Meritohurt, pod adresem: https://www.meritohurt.pl/swiece-woskowe-z-wosku-pszczelego.html 
Najpopularniejsza to oczywiście gromnica, ale świece z wosku pszczelego można dostać także w innych postaciach. Mogą także posiadać specjalne zdobienia, które pasują do określonych świąt czy okresów w roku liturgicznym. Wybierz taką, która najbardziej wpisuje się w Twoje potrzeby.