Ryngraf- sakralna biżuteria, która cieszy się uznaniem osób świeckich

Przywiązanie do wiary i wartości chrześcijańskich to nic złego ani niewłaściwego. Każdy ma prawo do takiej osobistej manifestacji, bo gwarantuje mu to Konstytucja. Namacalnym symbolem naszej pobożności może być na przykład ryngraf https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html.

Co to jest ryngraf?

Tym mianem określa się maleńką blaszkę z wizerunkiem świętego, którą zawiesza się na łańcuszku. Ryngrafy mogą być rozmaite i występować w wielu wariantach. Niemniej ich motywem przewodnim jest zazwyczaj wizerunek Matki Bożej, chociaż podobizny innych świętych także nie są im obce.

Po co nosi się ryngraf?

Po pierwsze, bo odczuwa się taką potrzebę duchową. Po drugie, ponieważ jest to całkiem ładny rodzaj biżuterii sakralnej. Po trzecie z powodu tego, że ten rodzaj medalika świętego ma być uczczeniem jakiegoś wyjątkowego dla nas dnia lub uroczystości. Po czwarte wspomniana biżuteria była kiedyś najwyższym państwowym wyróżnieniem i choćby z tego powodu warto ją nosić i się w niej pokazywać.

Gdzie można nosić ryngraf?

Opcje są dwie. Pierwsza to ta, iż medalion z wizerunkiem świętego można nosić wprost na szyi. Są one o tyle dobrze skonstruowane, że na pewno się z niej niepostrzeżenie nie ześlizgną. Drugi wariant to taki, by zakładać ryngraf nie pod ubranie, a wręcz przeciwnie.

Gdy będzie on centralnie na ubraniu, stanie się on bardziej widoczny. Tego rodzaju biżuterii nie nosi się raczej dla publicznego uznania ani poklasku. Potrzeba noszenia ryngrafu wypływa raczej prosto z naszej duszy i serca.