Ikona Matki Bożej Częstochowskiej

Jasna Góra to szczególne miejsce dla każdego Polaka oraz przede wszystkim katolika. Na przestrzeni wieków wydarzyło się tak wiele cudów związanych z tym miejscem, że chyba nikt nie wątpi w wyjątkowość tego miejsca. Liczni pielgrzymi, którzy co roku nawiedzają to miejsce, są tego najlepszym dowodem.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Ta niezwykła ikona znajduje się w Kaplicy Matki Bożej. Jest bardzo licznie odwiedzana przez ludzi, którzy przychodzą tutaj wypraszać o potrzebne łaski oraz dziękować za te już otrzymane. Na ścianach wiszą liczne wota – wyjątkowe świadectwa Jej opieki nad wszystkimi zwracającymi się do niej z prośbami. To miejsce wciąż żywe, gdzie codziennie dzieją się mniejsze i większe cuda w sercach i życiu osób odwiedzających Matkę Bożą w tym szczególnym miejscu. To ikona z niezwykłą historią, którą każdy powinien znać.

Matka Boża w naszym domu

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest jedną z najczęstszych, jakie możemy spotkać w polskich domach. Ten niezwykły obraz znajdziemy również w innych miejscach na całym świecie. Maryja z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zdecydowanie cieszy się niezwykłym zaufaniem. Właściwie nie ma się co dziwić, przecież na przestrzeni wieków nie raz i nie dwa pomogła Polakom w wyjątkowo ciężkich sytuacjach, jak na przykład potop szwedzki czy Cud nad Wisłą. Za jej wstawiennictwem wydarzyło się bardzo wiele cudów, a najwięcej w ludzkich sercach.